My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

April 2015

Děkovačka, dotaz a prosba

25. april 2015 at 14:27 | Yuna |  trash
Hou Hou (Merry Christmas)

týden jsem tu nebyla nooo co už :D

Já jen. Dosáhli jsme 3 000 návštěv, lidííí ^^ Děkuju moc <3

Gratuluju taky Ai a Yui k přijetí na střední, (vlastně všem ostatním, kteří dělali letos přijímačky a někam se dostali :D) doufám že se v následujícím roce budem s Yui potkávat, pokud se rozhodne pro ten můj gympl *haha* Byla by z ní kawaii kouhai-chan C:

Taky bych se ráda zeptala, co se vám všem tak líbilo na mojem předchozím článku, fakt by mě to zajímalo :D
A pokud se vám teda líbil a chcete, abych psala své názory, tak mi kdyžtak napište nějaké návrhy na téma na zamyšlení. Mám jich sice pár v záloze, ale nvm jestli se k nim někdy dostanu :D

Taky se už tak těšíte na AFko? ^^ (já už bych nejradši balila)

Eeeeh dneska mám nějak moc happy náladu, venku je pěkně a tak vůbec... sice mě škola ruinuje, ale já už myslím jenom na to AFko, lol.

You are all the same. It must be boring.

19. april 2015 at 17:34 | Yuna |  Téma týdne
Hrdě si vykračuje ulicemi města v bizardním oblečení, celá v černém, ale přece barevná. S taškou přes rameno. Má barevnou hlavu, pravděpodobně paruku. Z tašky se na okolní svět usmívá 2D postavička z animovaných pohádek s nepřiměřeně velkýma očima. Na popruhu tašky se tak tak vejde nepřeberné množství menších a větších odznáčků. Prochází se mezi baráky se sluchátkama na uších. Zpívá si pro sebe v nějakém divném a neznámém jazyce. Vlastně, je to vůbec opravdový jazyk? Lidi se za ní otáčí, láká pozornost desítek párů očí. Některé se na ní dívají se zájmem, jiné s nechápavým výrazem, některé s jasným odporem. Ale jí je to jedno. Ona se na svět usmívá. Má dobrou náladu. Nic jí ji nemůže pokazit. Pokračuje dál.

Ne, nemám v úmyslu vás tady o ničem přesvědčovat, nebudu vás ani zatěžovat přebytečnými nepodstatnými detaily ani vám nebudu dělat kázání, jací jsou otaku chudáci vyvrhelové společnosti, o kterých by mohli leckteří romantici psát veledíla. Jsem tu jen proto, abych se podělila s některými zkušenostmi, které jsem jakožto dlouholetý příznivce japonských komixů, seriálů a kultury zažila.

Pro ty z vás, kteří by náhodou nevěděli, o čem je řeč: Otaku je tedy zkrátka a dobře fanoušek japonské kultury, stylu oblíkání, hudby, jídla... ale taky her, japonských animovaných seriálů (neplést s disneyho animáky) a komixů, které jsou nepochybně celosvětově rozšířené a různí lidé na takové lidi mají různý názor.

Samozřejmě, že všichni otaku mají tendenci myslet si o sobě, že jsou special snowflake, myslí si, že zbytek národa a světa jsou nudní lidé, kteří mají normální nudné, společensky přijatelné koníčky a nejraději by zavedli vládu boha jashina. Bohužel "normální lidé" jak je my nenormální divnolidi nazýváme, na to nemají /překvapivě/ stejný názor.
Jsou tady lidi, kteří si myslí, že jsme anti-sociální, perverzní, divní, díváme se na kreslené pohádky a provozujeme rituály, jak přivolat naše oblíbené postavy k životu ve 3D světě. V tom lepším případě o anime nemají až takový přehled a tímpádem je všechno v pořádku.

Ach ty předsudky.

Nesnažím se tvrdit, že takoví otaku nejsou. Já sice trochu přeháním, jak už to mám ve zvyku, nu něco z toho je pravda.
Dovoluju si ovšem tvrdit, že kdybyste mě potkali na ulici, nevědíc, že mám takové zájmy, řekli byste si, že jsem prostě jen další normální člověk. To ovšem ještě nevíte, že se v době animefestu a jiných společenských akcí vyhrazené pro stejně postižené proměňuju v přesně takového blázna, za jakého byste mě měli. Potloukám se ulicemi Brna s kočičími uši na hlavě, ocasem za prdelí, s parukou a nejlépe ještě obvěšena x desítkami placek.

"A máš kluka? A co na to říká (myšleno můj koníček a celkově můj život)?" byla otázka položena mně a ještě dalším mým dvěma spolužačkám se stejnou nemocí od jiné, normální spolužačky. A přesně v tom okamžiku jsem si uvědomila, pokud jsem si to do té doby ještě neuvědomovala až tak moc, že lidi si o nás opravdu myslí zvláštní věci. Opravdu si myslí, že nemáme normální život, že nemáme kamarády, žádný vztah a že se chceme provdat za polštář v životní velikosti naší oblíbené postavy. (No u některých to může být pravda)

This thing makes me question "normal" people so much.

Jednou jsem si dovolila vyjít ven v dlouhé tyrkysové paruce s dvěma culíky na stranách. Jela jsem tramvají a mimo pohledů typu "wtf?" které jsem obdřela jsem takytéž zachytila dvě "normální" slečny, které jsem trochu znala ze základky, jak se na mě dívají, uchechtávají se, něco si šeptají a pak si mě rádoby nenápadně vyfotili. Wow :D Měla jsem chuť k nim přijít a říct, že jim klidně zapózuju, pokud tak moc stojí o moji fotku.

Musím ještě ovšem podotknout, že ne všichni lidé jsou stejní. Setkala jsem se s osobami, které byly naopak zvědavé. Třeba ještě ve stejný den co jsem vyrazila do největšího nákupního centra tady u nás ve městě v té samé paruce mě zastavila jedna mladá paní a mile se mě zeptala, jestli to jsou moje vlasy nebo paruka. Když jsem jí odpověděla, že paruka, pochválila mi ji a odešla. Zahřálo mě to u srdce. Jiná postarší dáma po nás pokukovala ve vlaku na cestě na animefest, poslouchala naše rozhovory, usmívala se, netvářila se nikterak pohoršeně a předtím, než jsme měli vystupovat se nás na ptala kdo jsme co jsme a kam míříme. Taky to bylo příjemné. Stačí se nás zeptat, nikdo vás neukousne. Nechte nás naše zájmy vysvětlit.

Většina otaku lidiček, co osobně znám, normálně studuje, střední, gympl, výšku nebo už dokonce pracuje a mají rodinu, děti. Jsou to normální lidi, tak, jako třeba sportovní nadšenci. Je to prostě jejich koníček, nejsou to vyšinutí pedofilové. Ale pokud si to někteří lidé stále chtějí myslet a smát se nám, tak prosím. Ale to už je vaše barbarství a jde to všechno na vaše svědomí.

My se nesměje vašim zájmům, tak vy se těm naším taky nesmějte."You laugh at me because I'm different. I laugh at you because you're all the same~!"

*vlož vystihující, mírně vtipný nadpis*

19. april 2015 at 10:52 | Yuna |  Boring everyday
Opravdu se mi nechce vymýšlet nadpis, opravdu ne.
jsem zde, abych... no však vy víte, ani nevím, jak dlouho jsem tu nebyla.

Pfuuu... To aprílové počasí by už mohlo přestat. Jednou tak, za chvíli onak. Hrůza. Zrovna teď venku svítí sluníčko a je vedro.

<3

Co že se u mě v posledních dnech stalo. *usrkne si kafe*

Zaprvé s nadcházejícím Animefestem 2015, který je už opravdu
blízko, necelé dva týdny musíme všichni ještě přežít v těch ústavech... Yun si samozřejmě objednala nějaké ty věci od AFka jako tričko, tašku a placku :3 (ačkoliv jsem omylem zaškrtla pánské tričko místo dámského, požádala jsem je o změnění objednávky, poněvač všechna trička stojí stejně a dočkala jsem se téměř okamžité odpovědi od milého pána, který to tedy přepsal a všichni jsme spokojeni) Taky pořád pracuje na svém cosplayi, i když trochu přehodnotila plány. Místo původní verze summon Himeji z Baka to Test to Shoukanjuu se rozhodla narychlo udělat normální verzi a to školní uniformu. Ještě mi sice chybí došít zadní stranu saka, protože mi nevyšla stuha. Ale to je maličkost :D Jinak bohužel ještě nevím jestli ten cosplay vůbec budu mít i když mám celkově oblečení hotovo a to z jednoho prostého důvodu - paruka. Pokud mi nepřijde včas, tak logicky jsem nahraná :D Každopádně se už na všechny ty lidičky tam hrozně těším. Pokud někdo z vás pojede taky, určitě bych se ráda sešla C: /I když jsem děsně shy člověk a introvertní osoba.../ ale už se snažím lepšit~

Zadruhé moje čumící schopnosti taky ještě nevymizely, stihla jsem dokoukat Absolute Duo, k mému překvapení dokonce Tokyo Ghoul, kterému jsem dala druhou šanci a ačkoliv TG fandom je naprosto šílený a moc velký a prostě... nemám ho moc v lásce :D Tak všeobecně, ne že bych měla něco proti někomu kdo má TG rád c: Ale jak jsem si myslela, Kaneki... je prostě useless piece of shit :D Ten poslední díl mi to moc nevynahradil. Určitě se ale hodlám podívat na druhou řadu od které očekávám trochu víc. (přiznejme si to, všichni víme, proč se chceme na druhou řadu dívat. Hlavně kvůli poslední epizodě, že c:) Dále, protože jsem se v posledním týdnu prokázala jako velmi šlechetný člověk, jsem dala druhou šanci Shingeki no Kyojin, u kterého platí to samé, jako u TG. Já vím já vím, neměla bych soudit anime podle fandomu, (whooo! nové rčení? XD) ale když mě ten fandom někdy dost odráží. Shingeki no Kyojin jsem taky shlédla v podstatě na dvakrát :"D jo, chytlo mě to, no. I tak bych některé věci mohla vytknout. Musím však uznat, že se mi opravdu zamlouval soundtrack. Dokonce mi přijde, že ani ten plánovaný film, který není díky bohu v rukou amíků nemusí být dvakrát tak špatný, ačkoliv všichni zůstaneme u anime/mangy.
Byla jsem donucena jít ve čtvrtek do kina se školou, šli jsme na starou českou klasiku, Kdo chce zabít Jessii. Nejspíš až tak docela nezapadám do dnešní představy o teenagerech, ale já jsem vcelku /fan/ do starých českých filmů. Tenhle je černobílý, z roku 1966 a přesto je to smysluplnější komedie než 99% amerických békovin. Podle mého názoru Češi prostě umí dělat komedie (no ona je taky pravda, že neumí dělat nic jiného) A nakonec, film, který jsem prostě musela prozkoumat, protože prostě mi to nedá spát. Fifty Shades of Grey. yéééy \:D/ Asi jsem trochu masochista, když jsem se na to rozhodla podívat a věnovat tomu dvě hodiny svého života, (furt lepší, jak Titanic, no) ale když moje zvědavost mi nedala. Nemějte mě teď za blázna, když řeknu, že to nebylo tak špatné. Jo jasně, když se na to podíváte okem odborným, byla to strašná kravina :D Ta holka byla naprosto blbá, (ačkoliv to je její charakter, co už s tím) ten chlapík se mi něčím prostě a jednoduše nelíbil... a celkově to nedávalo smysl :D ale jako večerní oddychovka, kdy nechcete nad ničím přemýšlet a podívat se na "lehké porno" lol... tak why not :D


a jááá... jááá nevím, co bych ještě měla napsat :D Nic zajímavého se v mém životě kromě toho výše napsaného neděje, nebo jsem to zapomněla. Já teď půjdu dělat oběd. Palačinky. (skoro nic jiného neumím XD tedy no... maso není rozmražené, takže na výběr nemám) Později půjdu na průzkum vašich blogů, protože jsem vás všechny teď taky pěkně zanedbávala *pats*

CHiLD-error-

8. april 2015 at 15:11 | Yuna
Because it's fricking awesome, that's why.

další svátky

6. april 2015 at 10:31 | Yuna |  trash
Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

.
.
.


wait what.

Ne teď ale vážně. Řekla jsem si, že bych se mohla alespoň na ty Velikonoce ukázat, když už nic jiného, týden jsem tady nebyla... (tady se někdo řídí heslem "nepotěšili jste mne, ale já vás taky nepotěším" huh?) whatever... Nevím, jak v jiných částech republiky, ale u nás na Ostravsku sněží :D Tak trochu no, sem tam. Ale i tak je tam strašná kosa a žádný rozumný koledník by nevyndal paty z postele, natož domu. Letos nám všichni známí odřekli účast na každoroční sešlosti, (ejkejej prostě přijdou a něco si vykoledují, možná i chlast, chvíli tu pobudou a zas odejdou) mamka je jako většinou v práci (vždycky jsem to musela přežít sama i za ni) a já si tady pobývám se svým otcem sama, momentálně sedí u stolu a píšu tohlens, piju kafe a jím krajíc chleba se sýrem. Dneska ještě musím napsat esej do angličtiny a nějakým záhadným způsobem napsat protokoly do školy na povinnou četbu na Máj a Kytici (které jsem samozřejmě velice poctivě "četla") bůh mi pomáhej... (lol, v takových situacích se z ateisty stává polověřící, haha. Sue me. lol.) /ne opravdu mě prosím neberte vážně, nechci někoho urazit xD/

Uuuuh už mi to nemyslí...
Nom, co jsem o těch mini-prázdninách dělala... kromě bezmezného uctívání boha samotné prokrastinace jsem něco málo četla, samozřejmě ne povinnou četbu. (já už se vidím, jak to o prázdninách budu všechno dohánět. Nebo ve čtvrťáku. Já vím já vím, cesta do pekel to je) Světe div se, dokonce jsem se i dokopala k tomu vytáhnout svůj šicí stroj ze skříně a dokončit sukňovou část šatů na svůj cosplay (můj chudák palec byl pak celý ožehnutý, poněvač jsem na okraje té sukně přišívala stužku no a protože se stužka třepí, musela jsem každý jednotlivý okraj zažehnout, aby se to netřepilo. Těch okrajů bylo dohromady asi 48, jsem si připadala už jak pyroman, málem jsem vypotřebovala zapalovač XD) a ještě jsem začala jednu část, no jenže vzhledem k tomu, že postrádám jakékoliv základy šití, neznám střihy ani nic podobného, řídím se takříkajíc instinkty a selskou logikou, takže to někdy vyjde a někdy ne... ale já jsem šikovná, tak si i tak poradím nakonec. Objednala jsem i paruku, která mi posledně nepřišla, jenže nejsem si tak docela jistá, že to stihne přijít do AFka, takže s větší pravděpodobností to budu chystat až na Advík, kterého bych se taky měla zúčastnit.
Taky jsem zdárně dokončila sledování SPN a shltla jsem Death Parade na jeden zátah :D a dala jsem druhou šanci SnK, už jsem někde za půlkou :D

Z mého (ne)zajímavého živoa by to mělo už být všechno.

Vzhledem k tomu, že tady sedím se sluchátkama na uších, tak si říkám, že i kdyby někdo přišel, stejně nikoho neuslyším, lol :D (jsem já to ale zlá, že) Btw, jsem jediná, komu začínají ty svátky už lézt krkem? Všechny větší svátky se stávají spíše komerční věcí, jak Vánoce, tak Velikonoce, Valentýn ani není originálně evropský svátek, Halloween je s*ačka... ehm :D sorry, pokud si to ještě někdo užívá, ale mě to už přijde strašně na nic. Možná jsem mírně pesimistická ohledně tohoto, ale přece...

Každopádně i tak, pěkné svátky, užijte si je a přežijte ve zdraví.
Veselé Velikonoce :)

btw, do AFka 2015 zbývá 24 dní c: