My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

It's the real me on the Internet

10. march 2015 at 15:23 | Yuna |  Hloubání a Dloumání
Už nějakou dobu si uvědomuju, že se mi komunikuje převážně mnohem lépe přes internet, než z očí do očí.

Než mě ale začnete poučovat, jaký jsem typický úkaz dnešní doby, děti, které neumí komunikovat s ostatními, nechodí ven a neudržují sociální vazby, protože nevědí jak a sedí celé dny za počítačem a komunikují ve zkratkách místo toho aby šli se svými kamarády ven a hráli za barákem na schovku, nechte mě se nejprve rozepsat.

Zaprvé byste měli vědět něco o mé osobě a povaze. Člověk by nejspíše řekl, že mým charakteristickým znakem je introvertnost, o čemž věřím, že minimálně polovina českých a slovenských blogerů má něco ponětí, protože jsem zpozorovala velký ohlas pod jedním článkem, jehož téma byli právě introverti a jejich chování a podobně. Takže bych si nejspíše s některými rozumněla skvěle (:

Není to ovšem tak, že bych neuměla s ostatními komunikovat a ani nemám problémy s tím, že bych neměla kamarády. Jistě, nemám jich hromady, mám pár blízkých přátel, (almost literally) ale to mi bohatě stačí. Nepotřebuji kolektiv, spíše se jich naopak straním. Valnou většinu přátel, které mám, jsem poznala na internetu, ale to už odbíhám od původní myšlenky tohoto článku, o tom až tak zase moc nechci mluvit. Toto téma by se dalo rozvést do samostatného článku.

Jsem toho názoru, že na internetu se odráží lidská duše a v reálu lidská povaha.

Já jsem ve znamení Střelce. Pokud si najdete jakýkoliv horoskop a přečtete si obecné charakteristiky Střelců, dočtete se, že Střelci vyjma jiných vlastností mají jednu charakteristickou a to sice nutkavou potřebu si svoje problémy nechávat pro sebe a zmiňovat se o nich co možná nejméně. Říkejte si co chcete, já těmto druhům horoskopů (nemyslím ty kraviny o předpovědi jakou budete mít tento měsíc v životě smůlu a pracovní úspěchy a podobné žvásty) věřím. Co jsem si tak ze srandy četla charakteristiky různých znamení, ve většině případů to sedělo. Tuto vlastnost můžu osobně potvrdit. Nejsem ten typ člověka, co by se chtěl moc svěřovat, protože si myslí, že tím bude ostatní otravovat a nechce, aby si okolí dělalo starosti. Spozorovala jsem u sebe ovšem to, že jsem ochotna se přes internet podělit o svoje trápení, když už to tedy náhodou někdo na mě pozná, že třeba nejsem úplně v nejlepší náladě. Když se lidé začnou zajímat, jednoduše se jim tedy svěřím. Uleví se mi.

Co se týče svěřování na internetu, je taktéž pravda, že jsem schopna toho napsat mnohem víc, než bych normálně řekla "normálním 3D lidem" ve škole třeba. Ať už se jedná o mé zájmy, názory nebo koníčky. Osobně jsem se začala bavit s různými lidmi z celého světa přes Twitter. Oni neznají mě, já neznám je, tak proč ne, že? Alespoň nějaká možnost říct světu, co si myslím.


Proto jsem si taky založila blog. Můžu se relativně anonymně svěřovat taktéž relativně anonymním čtenářům, kteří mě nebudou soudit a když už budou, tak jen a pouze na základě toho jak, co a proč píšu.

A to je další věc, kterou jsem chtěla zmínit. Anonymita na internetu je krásná, že? Pokud tedy zrovna někdo nepáchá trestný nebo jiný morálně nevhodný čin. (haha)
Jak už jsem naznačila o pár řádnů výše. Jak já to vidím, pokud to nejsou zrovna chroničtí lháři nebo jiný druh zlých lidí, anonymně na internetu napíše každý pravé pocity a jiný druh názorů, (nebo alespoň většinou) které by normálně neřekli ve společnosti nahlas, protože se třeba stydí nebo nechtějí nebo prostě a jednoduše nemůžou. Jsou osamělí? Napíší to. Pošlou vám leč virtuální, ale zcela upřímný hug. Napíšou vám, jak se doopravdy cítí a že jsou třeba osamělí, vy je virtuálně pohladíte. Jsou to maličké věci, nejsou ani reálné, ve skutečnosti jste x stovek či tisíc kilometrů daleko od sebe, ale tomu člověku na druhé straně to může pomoct, zvedne mu to náladu. I taková jedna malá kravina, pár písmenek, pár slov. Ve skutečnosti třeba nemá koho obejmout.

Krásné na tom je také to, že vás většinou nikdo ani nemusí vidět. A protože žijeme ve světě, který je velmi kritický obzvláště co se vzhledu týče, je to výhoda. Nikdo si o vás nevytvoří obrázek na základě toho jak vypadáte nebo jak se oblíkáte, ale toho, jak píšete. Jak se ve vašem psaní odráží vaše vnitřní duše. A o to by přece mělo jít, ne?

"If only our eyes could see souls instead of bodies, how very different our ideals of beauty would be."

Co tím tedy básník chce říct? Jinými slovy, podle mého názoru, protože se nikdo nebojí napsat na internetu cokoliv, a pokud to opravdu myslí, není bržděný povahou a strachem něco říct, jedná se o vaše "vnitřní já," které píše. A vaše vnitřní já je vždy to opravdové.


Samozřejmě to neplatí stoprocentně. Lidé jsou různí a bohužel, ať se nám to líbí nebo ne, ne vždy jsou všichni upřímní a "hodní", takže to už je ovšem jiný případ a to bych už nerozváděla. Já mluvím o sobě (how very selfish), protože jsem (někdy až moc) upřímný člověk a takhle to platí pro mě a tak to vidím já. Výjimky existují.

Aaand that's it. Možná jsem něco opomenula, ale doufám, že to hlavní, co jsem chtěla říct jsem řekla a doufám, že jste mě pochopili taky.

Nebojte se vyjádřit názory v komentech C:
 

1 person judged this article.

Comments

1 Sayuri Sayuri | Email | Web | 10. march 2015 at 17:08 | React

Ja teda s tebou súhlasím a mám to podobne. V realy, v triede a podobne je málo ľudí, s ktorými sa bavím, pretože nemajú ani 10% zhodné názory ako ja. Nie sú otaku, nečítajú knihy, nehrajú hry... a mna nebaví baviť sa o všeobecných témach ako je počasie a len tak udržiavať komunikáciu, tak sa s nimi radšej nebavím. Naopak na internete mám viac kamarátov. či už vdaka blogu alebo iných stránkach som spoznala ludí, s rovnakými zálubami s ktorými sa mám vždy čo povedať. A to ma teší. Rovnako sa nebojím vyjadriť na internete svoje názory, pretože tu autorita neexistuje. Pretože napríklad v škole/práci si nemôžem dovoliť komentovať všetko. respektíve môžem ale sú za to následky, tak som často ticho a prikyvujem a snažím sa byť neutrálna. Zatial čo tu komentujem všetko čo ma zaujme a podobne.
A k tej anonymite. Nikdy som za "anonymnú" v pravom slova zmysle nebola. Skôr som si vytvorila akokeby novú osobnosť, ktorou v kútiku duše som alebo aspoň ňou túžim byť.

P.S ten citát je naozaj pravdivý a krásny^^

2 Yuna Yuna | Web | 10. march 2015 at 17:24 | React

[1]: Pravda pravda (:
a jo, je :D taky se mi líbí

3 Mizu Mizu | 10. march 2015 at 17:49 | React

Krásný článek! Taktéž, díky mé zjevně podobné povaze, se mi lépe komunikuje přes internet, pokud se s někým vůbec potřebuji bavit.. Bohužel [exactly bohudík] neoplývám nadšením z "pojďme si dopisovat přes fb", pokud je to dobrý kamarád tak ho mnohem radši vidím přímo. Tak nějak mi fb v tomhle ohledu značně nevyhovuje, je to pro mě až moc neformální [Pls, Mizu, yu don't have to be that honest], ano uvědomuji si, že to je asi dost zastaralý názor...

To s tím odrážením duše v psaní se mi moc líbí, člověk nemá důvod si na něco hrát, prostě píše, co si myslí... proto se mi na mém blogu i na ostatních blocích dobře píše a články pohodlně čtou [i'm weirdo] ^^ svěřování se přes pc, uhm, na blogu možná [yu don't know me..], ale na sociálních sítích nee.. a důvod jsem psala výše. Navíc mě znervózňuje to, že nevidím první reakce toho člověka [jsem značně nedůvěřivá ><].

Uhm a líbily se mi citáty, we can just wonder how this kind of beauty looks *^* Btw na mě sedí víc čínské znamení.. jsem zajíc schovaný v zemi :DD

4 Yuna Yuna | Web | 10. march 2015 at 18:00 | React

[3]: jasně, to jsem tam taky mohla napsat :D Já teda se nevypisuju nikde jinde než na blogu, twitteru (ve 140 znacích se to ale dělá blbě) a skype. když už teda mám normálního kámoše, tak mi taky přes fb komunikace moc... nah nevím no :D

a jop, chápu ^^

C: everyobe likes da quotes

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 10. march 2015 at 21:04 | React

Ámen, opravdu. Dokonale jsem se v tom našla.

6 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 10. march 2015 at 22:49 | React

Pokud jde o sdělení názorů, tak se nebojím je projevit na netu ani v reálu, ale taky víc upřednostňuji komunikaci přes internet. Nejsem moc dobrá v interakci s ostatními v reálném čase a takhle mám čas si promyslet, co řeknu, nebo pochopit, co mi ten druhý vůbec chtěl sdělit.

Jsem ráda, že nemůžeme vidět naše duše, byla bych odporná :D

7 Penny Mizuki Allonsy Penny Mizuki Allonsy | Web | 11. march 2015 at 18:25 | React

Moc se mi libi to jak si napsala, ze si clovek udela predstavu o te dane osobe diky tomu, jakym stylem pise nikoli podle vzhledu :) Dnesni doba je hrozna, clovek si hned udela obrazek podle vzhledu, nikoliv podle povahy te dane osoby. Lide s nejakym odlisnym stylem se hnedle stavaji tercem posmechu a opravdu je nekdy lepsi se sverit. Jenze komu? A diky tomu slouzi internet :D
Ja jsem teda vic typ, ktery se sveruje v realite, ale nemuzu s tebou nesouhlasit v tom, ze to je pekne, kdyz ti nekdo pres "virtualni svet" rekne neco pekneho. My blogeri se vlastne muzeme kdykoliv sverit na svych blozich, protoze vime, ze nas nekdo podpori, ze nam pomuze a zlepsi nam naladu :)
Takze kdybys kdykoliv chtela zlepsit naladu, jsme tu pro tebe ^^

8 Saki Saki | Email | Web | 12. march 2015 at 12:39 | React

Tak toto bol ozaj trefne napísaný článok^^ Podobne ako ty, mám už v povahe, že sa mi omnoho lepšie komunikuje cez internet; ale nie je to pravidlom, s niekym blízkym sa mnoho radšej vidím osobne, ako by som si s ním mala dopisovať. Potom je tu ale tá skupinka internet friends, ktorých by sme chceli stretnúť, ale nemôžeme T-T
Myslím, že písaním človek dokáže vyjadriť oveľa viac, než v reále pri rozprávaní sa. Je tu ozaj neuveriteľné množstvo možností a samozrejme, čo je na tom najlepšie, je tu istá anonymita ^^ Awh, ten odstavček o duši si napísala fakt pekne T-T

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement