My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

Reality? What's that? Can I eat it?

18. january 2015 at 19:21 | Yuna |  Téma týdne
Ne ne ne a ne.
Ne.
Na co realita, když máme internet?
Realita je děsivá ;w;


A teď vážně. Život bez internetu by byl velmi smutný. Vykašlete se na názor jako "svět by byl bezpečnější bez interetu a sociálních sítí, protože je na něm spousta úchylů." HAHA, ne. Na úchyla můžete stejně jako na internetu narazit ve skutečném světě na ulici za denního světla. "Internet zamezuje dětem v učení, protože na něm tráví většinu svého času." Opět špatně. Nevím jak vy ostatní, ale já si běžně dělám úkoly a referáty pomocí internetu, koneckonců i bakaláři jsou na internetu, portály vysokých škol jsou na internetu, vlastně každá škola má internetové stránky. V dnešní době si můžete přečíst i povinnou četbu na internetu nebo si ji stáhnout v pdfku do mobilu...
"Když jsem byl ve tvém věku, neseděli jsme celý den u počítače, ale šli jsme s klukama za barák běhat s hokejkama." Typická věta mého otce. No, to je sice pěkné, ale taktéž jsi měl omezený "výběr" kamarádů. Pokud už člověk měl kamaráda z jiného města nebo nedejbože jiného státu (protože se třeba sešli někde na dovolené v Jugoslávii) nebo prostě trochu dál, tak každý nemohl jen tak zajet několik x kilometrů za ním na nějaký ten pokec, že? Ano, mohl sice poslat dopis, ale ten přišel bůhvíkdy a odpověď mu taktéž přišla až za několik dní. Dneska si stačí otevřít fejsbůčik, že ano a voalá \o/

Aby bylo jasno, nesnažím se tady hájit internet tak úplně, protože i já si dokážu všimnout, že v mnoha věcech je to "špatný" vynález. Všechno má své háčky, že.
Sama se dokážu kriticky shodnotit a říct si, že trávím vlastně celý den vyjma času, kdy jsem ve škole, na počítači. Ano vím, není to ideální, ale kdo v dnešní době nebo vůbec, ideální je. Ještě pořád bych mohla trávit celý svůj život na internetu a začít se poflakovat po venku, začít kouřit a bůh ví co...
Ale divíte se mi? Někdo třeba není obklopen tunou přátel, kteří ještě ke všemu bydlí poblíž (já mám tu smůlu, že buďto bydlí na opačném konci města a nebo republiky...) Já vlastně nemám moc co dělat venku stejně. Když jsem byla menší, chodila jsem si hrát do školky, přelézali jsme plot a tajně si hráli na území kam se teoreticky nesmělo, ale my jsme prostě lozili po prolízačkách :D Jenže teď? Na lezení jako pavián po stromech a jiných jsem už trocha velká a co jiného mám venku dělat? Jít do obchoďáku a potulovat se bezcílně na jednom místě? Ne díky.
Volím možnost prosedět celý den u počítače nebo si číst.
Já vlastně ani nevím, jak dokážu celý den zabít u počítače ani nemrknu :D Nemám ani zdání, co tu vlastně dělám. Celou dobu jen scrolluju twitter nebo omrknu jiné sítě a stránky, stahuju tunu obrázků, dívám se na seriály, anime, čtu si mangu, hraju a chatuju s kamarády nebo přítelem... Jo, to je tak vlastně všechno, co mimo školy dělám.

Když jsem si založila některé sociální sítě jako např Twitter, nebo i blog a podobné, většinou jsem se dočkala nějaké interakce a pozitivní odpovědi na věci, které píšu nebo zveřejňuju, lidi mě mají rádi na internetu snad víc než v reálném světě, takže já z internetu nespěchám tak dlouho, dokud nemám šanci se sejít s mými kamarády na nějaké akci. Proč taky?

Na internetu jsem alespoň schopna "mluvit" no.. psát si s lidmi a nemusím se cítit trapně, když je potom potkám "naživo". V reálném životě si prostě nedokážu udělat přátele tak snadno. Jsem introvert, takže mi to vyhovuje mnohem víc. Když tak nad tím přemýšlím, tak jsem většinu svých přátel potkala na internetu a jsou to moc milí lidi, jsem ráda že je mám.
Dá se říct, že bez internetu bych neměla téměř žádné přátele, takže... život bez internetu by pro mě byl velice smutný a osamělý a navíc by vypadal úplně jinak.

Nepoznala bych anime tím pádem bych nepoznala spoustu skvělých lidí, nepoznala bych hru Osu! a nepoznala bych ani svého přítele. Prostě bych nebyla takovým člověkem, jakým jsem dnes. A já jsem se sebou (tereticky) spokojená, jsem ráda, že jsem se dala na dráhu Otaku, protože kdybych se tím směrem nedala, bůh ví jaký by můj život byl... úplně jiný.
 

2 people judged this article.

Comments

1 Terka Terka | Email | Web | 18. january 2015 at 20:14 | React

Já jsem taky introvert a internet mi v tomhle ohledu, tedy navázování kontaktů s přáteli, opravdu pomáhá. Díky internetu jsem poznala spoustu skvělých lidí, se kterými bych se normálně neseznámila, protože bydlí na druhém konci republiky. V jiném městě, kam mě to netáhne, a které bych normálně nenavštívila. A taky proto, že jsem introvert. Jo, vlastně, to už jsem zmínila. :)

2 Artemis Artemis | 18. january 2015 at 20:31 | React

Jáj! Plně tě chápu a rozumím ti. :) U nás doma nikdo neví, že píšu. Jednou jsem ukázala jednu svou básničku mamce a ta ji odsoudila. Tady se lidem líbí, chápou mě, rozumí mi. :) Přesně proto jsem tehdy začala s blog.cz. Chtěla jsem, aby mi někdo rozuměl, aby cítil mé pocity v mé tvorbě. Je nás takových víc. Přesně takto jsem poznala nejlepší kamarádku. Okomentovala mi něco na blogu a daly jsme se víc do řeči. :) Pokud chodíme i ven, udržujeme se v realitě, tak nevidím ani internet jako hrozbu. :)

3 Semi Lee Semi Lee | Web | 18. january 2015 at 21:08 | React

Spousta věcí v našem životě nás utváří a nebo mění a tak není divu že to jaké jsme, teď myslím ty i já z nás z části vytvořil svět internetu :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement