My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

Japonský metal a tak různě

25. january 2015 at 13:28 | Yuna |  Hloubání a Dloumání
Před několika dny jsem díky jedné nejmenované stránce na ksichtbooku narazila na kritiku japonského metalu, jakože "japonský metal zní jako písnička z anime" (ignorujme fakt, že to, co k tomuto nadpisu přidali jako ukázkovou písničku opravdu byl jeden anime opening) hah... no, řekněme, že Japonci se s tím jejich metalem moc netrápí, že ano. Uznejme, že většina japonců nemá na metal ten správný hlas... U j-rocku se to ještě nějak "přežít" dá, (nechápejte mě špatně, já jsem velký fanda j-rocku :D) i když se tomu taky musí přijít na kloub. Například můj otec j-rock nějak zvlášť neuznává, protože mu to prostě nezní a samozřejmě, jako každý rodič prohlašuje, že "ti kluci nevypadají jako kluci"

I když ani to je nezastaví před vytvářením rádoby metalových písniček, které zní taknějak nevábně na první poslechnutí.
Příkladem toho je skupina BABYMETAL, kterou nejspíš většina z vás bude znát, ať už ji poslouchá nebo ne. Já osobně jsem BM ze začátku moc nemusela, jakožto milovník rocku a metalu mi prostě nepřišlo správné kombinovat hlasy tak mladých holek (ano, holčiček vlastně, na začátku své /kupodivu úspěšné/ kariéry měly nějak kolem 13/14 let, dnes "už" jim je 16/17) s elektrickou kytarou a bicím, takže jsem to poprvé vypla s tím, že to ani omylem poslouchat nebudu. Jenže ouha, po nějaké době jsem na Babymetal opět narazila, už ani nevím jak a poslechla jsem si Megitsune, písničku, která se mi na první poslechnutí opravdu líbila. V prvním stádiu to byla jediná písnička, kterou jsem dokázala poslouchat od nich, no dnes už poslouchám s chutí většinu.

Japonci na to šli totiž velice chytře a Babymetal přišel s novým podžánrem metalu a to sice "kawaii metal" a to si nedělám srandu, opravdu pojmenovali tento druh metalu "kawaii", podívejte se na wikipedii, jestli mi nevěříte :D

(myslím ale, že oblečení by jim záviděla každá visual kei harajuku ... koneckonců to k tomu stylu hudby patří, ne)

Myslím si, že s Babymetal nebo jinými japonskými metalovými skupinami je to podobně jako s Vocaloidy. Musíte si na ten styl prostě zvyknout. Nebo to alespoň zkusit. Buď to budete milovat nebo nesnášet, nic mezi tím snad ani nemůže být :D Protože Japonsko jednoduše kašle na jakékoliv pravidla či zásady, Japonsko si vždy dělá všchny věci po svojem a nám se to zdá bizardní. To ovšem ještě neznamená, že to není pěkné. (Vemte si japonské reklamy nebo ty jejich šílené televizní show, kde např musí banda japonců běžet po kole obklopeném nějakým blátivým čímsi, aby rozmotali svetr modelky, která tam stojí ve spodním prádle bez podprsenky... ano, to jsem opravdu viděla, dokonce včera :D)
 

1 person judged this article.

Comments

1 reveriedreams reveriedreams | Email | Web | 25. january 2015 at 16:06 | React

No...podle mě to tedy má do metalu hodně daleko. Ale tak to neber, jsem milovnice hard rocku, takže jsem na to dost náročná. Metal nespočívá v elektrických kytarách, bicích a tmavém oblečení.
Mě osobně tento styl nějak nezaujal, ale na druhou stranu, asi chápu, proč ho někteří poslouchají a milují. Rozhodně tedy více než u těch Vocaloidů :-)
Mimochodem, neznamená "kawaii" něco jako "roztomilý" (ale nevím to jistě, odkdy umím japonsky?)? Roztomilý metal?

2 Yuna Yuna | Web | 25. january 2015 at 16:09 | React

[1]: Kawaii znamená roztomilý, ano. Roztomilý metal :D

3 Yoruett Felwig (Yoru) Yoruett Felwig (Yoru) | Email | Web | 25. january 2015 at 22:48 | React

Nuž, Babymetal je viac-menej komerčná záležitosť ktorá nemá s japonským metalom takmer nič spoločné. Jedná sa proste len o skupinu ktorá má za úlohu prilákať ľudí so slabosťou pre tvrdšiu hudbu a roztomilé japonské dievčatká.
Ostatné japonské metalové skupiny nemajú s "kawaii" metalom nič spoločné. Iste, je možno odlišný od zvyšku sveta ale rozhodne nie je každá japonská metalová skupina hintaká. Skús si s babymetalom porovnať napríklad Dir en Grey alebo Lynch a uvidíš aký je to rozdiel. Neviem, možno je to len môj dojem ale mám proste pocit ako keby si  chcela, hlavne v závere povedať, že VŠETKY skupiny sú také. (Toto bude dosť blbé ak si to tak vôbec nemyslela a ja tento komentár píšem zbytočne :D)

4 Yuna Yuna | 26. january 2015 at 13:24 | React

[3]: Ne ne to jsem nikterak nechtěla říct, samozřejmě znám i jiné kapely :D

5 Mouse Mouse | 6. july 2015 at 12:33 | React

Je to odpornost a s metalem to nemá společného o nic víc než Justin Bieber. A to, že mají slovo metal v názvu...chudák Ronnie James Dio se musí otáčet v hrobě!
Ne, opravdu si NEMUSÍM ZVYKAT na něco takového. Nevidím jediný důvod proč ztrácet čas s takovým paskvilem a čekat, jestli se mi to časem nezalíbí (asi po totálním vymytí mozku tou hrůzou).
Japonci že si dělají všechno po svém? A v USA a Evropě, kde metal vznikal, si to snad hudebníci nedělali po svém? :D
Babymetal je komerční projekt úplně stejný jako ten Bieber - prostě nějací manažeři sebrali děcka, navlíkli je do kostýmů, napsali pro ně hudbu a choreografii. S autentickým uměním hudebníků, kteří skládají sami, to nemá nic společného.
Ty blbky nikdy v životě metal neposlouchaly a teď si hrajou na hvězdy! Nejradši bych je zkopala do kulaté krychle, fakt je mi z nich úplně zle!

6 Yuna Yuna | Web | 12. july 2015 at 15:59 | React

[5]: lol krot' se XD

7 MOG MOG | 25. july 2016 at 20:30 | React

[6]:LOL, zjisti si něco o vzniku a historii metalu. Toto není a nikdy nebude metal, ani kdyby to měly ty pipiny v názvu 20X.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement