My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

Classic music vs. modern music?

10. january 2015 at 13:34 | Yuna |  Hloubání a Dloumání
A protože Yun našla cosik naprosto geniálního, co se skrývá za názvem "Epic Rap Battles of History" (ERB) a protože prošla snad všechny jejich ERB videa co ji zaujaly a i přestože rap jako hudební žánr považuje za trochu podřadnější než ostatní žánry, tohle ji prostě nadchlo a inspirovalo k sepsání jejích myšlenek~


Podívali jste se na video výše? Ne? No měli byste.

*čas na shlédnutí*

Go ahead.

Honem.

Myslím to vážně.

Už? Dobře, tak můžeme pokračovat~

Dubstep, hudební žánr, který se znenadání objevil odnikud a udělal velkou díru do světa a to nejspíš hlavně díky Skrillex-ovi, tomu bizardně ostřiženému či spíš oholenému chlapíkovi, který inspiroval snad tisíce svých-vlasů-si-nevážících přihlouplých puberťaček k ... čemu vlastně? Oholení si půlky hlavy, (?) což mimochodem vypadá hrozně na většině slečen. (Čímž nemíním nikoho urazit, je vaše volba si oholit půlku hlavy. Někomu to ale slušet může)
Upřímně sama mám dubstep ráda. Ne, že bych poslouchala dubstep nějak mimořádně hodně, ale nebráním se mu.
Někteří lidé zastávají názor, že dubstep zní jako by někdo nahrál svůj mixér a jiné zvuky podobného typu a trochu to zelektrizoval... Jo, to může být pravda.

(Ale co si budeme namlouvat, moderní hudba už není to, co bývala. Každý druhý zpěvák či kapela používá k úpravě počítač. Vezměte si třeba Black Eyed Peas, určitě jste je všichni slyšeli... )

Zpět k dubstepu. Nechci dubstep nějak moc hanit, protože mi je jasné, že ani výroba elektronické hudby není jednoduchá, ale přece jen mi přijde, že je stále snažší si sednout za počítač a mačkat tlačítka a někdy ukradnout kousek textu z jiných už nazpívaných písniček, než vymyslet vlastní plnohodnotný text (o tom by se taky u moderních zpěvácích dalo spekulovat, že ano... tisíc a jedna písnička o zlomených srdcích a tisíce písniček o sexu) a umět hrát na nástroj, nebo, jako v Mozartově případě dokonce skládat díla.

Jak bylo zmíněno ve videu, každý rozumný člověk, co má nějaké mozkové závity v lebce a nemá mozek jenom na okrasu mi asi dá za pravdu, že většina dnešních moderních písniček prostě po pár měsících zmizne z povrchu zemského a nikdo o nich potom moc neuslyší a až se mu přejí, tak si je smažou z music playeru. Kdy naposledy jste slyšeli Gangnam style?

Naproti tomu klasická hudba vydrží i několik set let a pořád se najdou lidi, kteří se budou učit některé skladby od různých skladatelů a budou se stále pořádat koncerty. Klasickou hudbu mají rádi především starší rozumnější lidé, ale taky mladší generace, (Já nejsem výjimkou. Klasická hudba je na poslech pěkná, zvláště když se jedná o piáno) kdežto moderní hudba? Kdy naposledy jste viděli jít stařenku se sluchátkama v uších a poslouchat dubstep nebo jiné mainstreamové nejnovější písničky?? Myslím, že si umím odpovědět sama :D

"What kind of drugs does it take to enjoy this? I have no idea. I've seen more complexity in a couch from IKEA" -"Mozart"

Co jsem tím teda chtěla říct? Shrňme si to.
Podle mého názoru (váš mi prosím napište dolů do komentářů, zajímal by mě (: ) není dubstep špatný hudební žánr, jak už jsem výše zmínila, ráda si nějaký pustím, ale klaciský žánr je krásný ve své komplexnosti a vůbec přežívá tak nějak dýl. Ale čím to je? Co myslíte? Může to být tím, že se na školách učí o všemožných skladatelích z doby dávné a protože byli ve své době (a stále jsou) považováni za velké umělce, všichni je mají taknějak v paměti. Tak proč ale nejsou dnešní "umělci" taky považováni (až v takovém měřítku) za stejně "velké"?

PS: Mozart wins this battle. Totally.

-Yuna
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Penny Mizuki Allonsy Penny Mizuki Allonsy | Web | 10. january 2015 at 15:22 | React

Tak, nejdriv bych chtela rict, ze ten clanek je fakt dobre napsany :) Mas dobrou uvahu nad timto tematem.
Co se tyce toho videa, vazne jsem nikdy nevidela neco podobneho :D
Stale si vzpominam na Gangnam Style, ktery tancil snad kazdy clovek na teto zemekouli a dnes? Ani si na to nikdo nevzpomene :D
Btw, yep existuje "originalni" 30 denni DW challenge, ten na svem blogu jsem trochu poupravila na 14 denni :D

2 Yuna Yuna | 10. january 2015 at 19:30 | React

[1]: Děkuju moc :D Doporučuju se podívat na některé jejich videa :D
Jop, přesně tak :D

ohhh musím se po tom podívat XD potřebuju už nějakou challenge xD

3 Blackie Blackie | Web | 15. january 2015 at 21:19 | React

nejdřív bych chtěla souhlasit s Penny, fakt je to mega dobře napsaný :D

tak mně dubstep a celkově většina těch.. novějších žánrů drásá uši & klasika tenhle fight samozřejmě vyhrává na plný čáře :D
ale na Iron Maiden a podobný stejně nic a nikdo nemá :D

4 reveriedreams reveriedreams | Email | Web | 25. january 2015 at 16:14 | React

Úžasně napsaný článek, líbí se mi, že se na to díváš s obou pohledů.
Řeknu ti to, co jsem kdysi pověděla mé kamarádce: Když řekneš sto lidem, ať zmáčknou klávesu na počítači, zmáčknou jí všichni stejně. Kdežto když stejným lidem dáš kytaru (vím, že jsem měla říct spíše piáno, aby to bylo srovnatelnější, ale kytarám přece jen více rozumím), každý brnkne do strun trochu jinak, i když jim nasměruješ prsty na stejný tón. s jinou dynamikou, jinou barvou tónu...a to je důvod, proč dubstepu právě nefandím. Druhá věc je, že ho považuji za stejný zvuk jako škrábání nehtů o tabuli, ale to je samozřejmě jen můj názor :-)
Ale právě proto, že klasičtí skladatelé nikoho nekopírovali, a také hráli o svých citech a emocích, ne pro komerci, si myslím, že jejich hudba přetrvala, a navždy přetrvá...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama