My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

January 2015

30 days Doctor Who challenge~ | Day 07.

29. january 2015 at 18:57 | Yuna |  Doctor Who challenge
Aaaa máme tady další den~ ^^


Day 07: Favourite season
V tomto mám ovšem asi taky jakžtakž jasno musím říct. A za to jsem na sebe velmi pyšná, protože jsem jinak velmi nerozhodný člověk (a to ještě nejsem Váhy)
Podle mého názoru byla nejspíše 6. nebo 7 série (samozřejmě z nového Doctora) opravdu hódně mindfucková, ale nechci spoilerovat, takže to je asi ode mě vše, co dneska uslyšíte :D
Pokud tam náhodou někdo ještě nejste, tak...se máte na co těšit, haha \o/


Because what? Doctor wears stetsons now, stetsons are cool.

Black Butterfly

27. january 2015 at 19:17 | Yuna
I love it.

I'll just leave it here, because this is a perfection. I love the beat.

Energy drinky od 18ti?!

25. january 2015 at 14:17 | Yuna |  Téma týdne
Nejspíš jste už všichni slyšeli o novém "boomu," který se rozšířil po celém státě jako prasečí chřipka. Všichni z toho dělají bůh ví jak velkou záležitost a aférku.
Podle všeho se jedná o to, že nějakého mladého a hlupeho teenagera /17 let/ zabilo pití energy drinků.

Takhle vám to podá televize nova, která má nutkavou potřebu všechno nadsadit a udělat z toho velký trhák (začíná se nám to měnit v bulvár) Tohle hlásají titulky všude ve zprávách na internetu. Jenže oni zapomínají na jednu malou drobnost, tu zmíní pro jistotu až později, nejlépe miniaturním písmem. A to fakt, že onen nerozumný klučina na párty nepil pouze energy drinky, nýbrž je kombinoval s alkoholem (nad faktem, že mu bylo 17 a alkohol mu ještě ani nesměli prodat se ovšem asi nikdo nezastavoval, nebo jsem to alespoň nepostřehla. Hlavně, že se z pití nezletilých dělá takový velký případ) a ještě ke všemu to pil na litry, že ano.

Otázku, kterou si já osobně pokládám, je, proč?
Proč by chtěli prosadit takový za uši přitažený zákon, jako je zákaz prodávání energy drinků lidem pod 18 let. Já osobně si nemyslím, že by opravdu mladí lidé, téměř děti kolem 15ti a míň chodili někam na párty a podobné a pili tam energy drinky ve velkém. To dělají jen ti o něco starší, např. kolem těch 17ti let. A co je na tom rozdílu, jestliže si sedmnáctiletý člověk nebude moct koupit energy drink, ale osmnáctiletý ano? 18 je přece jenom číslo a na tělesné stavbě nezáleží, vnímání světa se v den po dovršení 18ti taky zčistajasna nezmění a vy nebudete o nich chytřejší ze dne na den.
Logicky je tento zákaz teda naprosto mimo mísu. Energy drinky vás nezabijou, když je nebudete míchat s alkoholem (který si člověk může koupit podle zákona až od 18ti, že.)

Každý člověk by navíc měl znát nějakou míru a nepít jich víc jak 1 nebo 2, když už mají tak velkou krizi, že potřebují spát, ale nemůžou. To, že je někdo hloupý a nerozumný a míchá tedy energy s kafem nebo alkoholem, to ještě pořád není důvod vydání takového zákona. Ještě stále tady jsou inteligentní lidé, kteří by toto neudělali.

Na úžasných stránkách televize nova, které tak rádi pořád připomínají lidem, kteří si snad po těch x letech, co je mají, nezapamatovali jejich adresu, jsem taktéž narazila na článek o tomto tématu, který si můžete přečíst, pokud chcete.


Součástí článku je i tato anketa pro publikum a čtenáře tn.cz, jejíž výsledky mě vcelku zarážejí.
Nelíbí se mi ani fakt, že je tohle některým lidem jedno, ale budiž.
Nad čím se ale podivuju je to, jak těsné jsou hlasy mezi ano a ne. Nemůžu uvěřit, že je zde opravdu takové množství lidí, kteří s tímto souhlasí a docela by mě zajímalo, jaká skupina lidí to je. Nejspíš až příliž se starající rodiče a starší lidé, fakt nevím.

Je sice pravda, že mě už to může být tak vcelku jedno, protože by stejně tento zákon nevydali dřív jak za rok, a to už mi i tak bude 18, no přesto mě lidská blbost někdy dokáže fascinovat. Podle mě se v tomto státě řeší naprosto nedůležité věci a na ty, které by se řešit měli více už nikdo nemyslí, protože by to pro ně bylo nejspíš příliž starostí. Kdo ví.

Pokud jste se dočetli až sem, gratuluju vám a prosím o váš názor dolů do komentů, děkuju, potěšilo by mě to ^^

edit pro některé rýpaly, kteří si nečtou komentáře: Ne, nejsem jedním z těch "cool" teenagerů, já osobně piju energy drinky asi tak dvakrát do roka, když jsem na nějaké akci :D

Japonský metal a tak různě

25. january 2015 at 13:28 | Yuna |  Hloubání a Dloumání
Před několika dny jsem díky jedné nejmenované stránce na ksichtbooku narazila na kritiku japonského metalu, jakože "japonský metal zní jako písnička z anime" (ignorujme fakt, že to, co k tomuto nadpisu přidali jako ukázkovou písničku opravdu byl jeden anime opening) hah... no, řekněme, že Japonci se s tím jejich metalem moc netrápí, že ano. Uznejme, že většina japonců nemá na metal ten správný hlas... U j-rocku se to ještě nějak "přežít" dá, (nechápejte mě špatně, já jsem velký fanda j-rocku :D) i když se tomu taky musí přijít na kloub. Například můj otec j-rock nějak zvlášť neuznává, protože mu to prostě nezní a samozřejmě, jako každý rodič prohlašuje, že "ti kluci nevypadají jako kluci"

I když ani to je nezastaví před vytvářením rádoby metalových písniček, které zní taknějak nevábně na první poslechnutí.
Příkladem toho je skupina BABYMETAL, kterou nejspíš většina z vás bude znát, ať už ji poslouchá nebo ne. Já osobně jsem BM ze začátku moc nemusela, jakožto milovník rocku a metalu mi prostě nepřišlo správné kombinovat hlasy tak mladých holek (ano, holčiček vlastně, na začátku své /kupodivu úspěšné/ kariéry měly nějak kolem 13/14 let, dnes "už" jim je 16/17) s elektrickou kytarou a bicím, takže jsem to poprvé vypla s tím, že to ani omylem poslouchat nebudu. Jenže ouha, po nějaké době jsem na Babymetal opět narazila, už ani nevím jak a poslechla jsem si Megitsune, písničku, která se mi na první poslechnutí opravdu líbila. V prvním stádiu to byla jediná písnička, kterou jsem dokázala poslouchat od nich, no dnes už poslouchám s chutí většinu.

Japonci na to šli totiž velice chytře a Babymetal přišel s novým podžánrem metalu a to sice "kawaii metal" a to si nedělám srandu, opravdu pojmenovali tento druh metalu "kawaii", podívejte se na wikipedii, jestli mi nevěříte :D

(myslím ale, že oblečení by jim záviděla každá visual kei harajuku ... koneckonců to k tomu stylu hudby patří, ne)

Myslím si, že s Babymetal nebo jinými japonskými metalovými skupinami je to podobně jako s Vocaloidy. Musíte si na ten styl prostě zvyknout. Nebo to alespoň zkusit. Buď to budete milovat nebo nesnášet, nic mezi tím snad ani nemůže být :D Protože Japonsko jednoduše kašle na jakékoliv pravidla či zásady, Japonsko si vždy dělá všchny věci po svojem a nám se to zdá bizardní. To ovšem ještě neznamená, že to není pěkné. (Vemte si japonské reklamy nebo ty jejich šílené televizní show, kde např musí banda japonců běžet po kole obklopeném nějakým blátivým čímsi, aby rozmotali svetr modelky, která tam stojí ve spodním prádle bez podprsenky... ano, to jsem opravdu viděla, dokonce včera :D)

30 days Doctor Who challenge~ | Day 06.

25. january 2015 at 12:30 | Yuna |  Doctor Who challenge
Už se to začíná stávat tradicí, že ano :D

Day 06: Favourite special episode
K všeobecnému podivu se mi při přečtení téma dnešního dne hnedka nevybavilo 50. výročí DW, jak by někdo mohl předpokládat, i když je tato epizoda opravdu velmi pěkná a epická a tak vůbec... (přece jenom... tolik Doctorů na jednom místě :D a ty hlášky z té epizody (no on je to spíš už takový jeden film) jsou nezapomenutelné)
Spíš se mi v hlavě vybavil jeden díl, který bych snad ani neviděla, nebýt kamarádky, která mě na něj upozornila.
Je to takový kratičký mini díleček, na který jen tak lehce asi ani nenarazíte.
Pokud se nemýlím, jmenuje se Space a je o tom, co by se stalo, kdyby se Tardis objevila uvnitř Tardis. Je to velice zamotané a celý díl si jenom říkáte, že co to právě sledujete... Je to něco ve stylu Moffatovy smyčky, (ještě aby ne, když tento díl režíroval Moffat) které, jak jistě všichni dobře víte, dělají vlastně celý seriál strašně zamotaným a komplikovaným (aneb jak pojmenovat vlastní dceru podle vlastní dcery...), ale díky těmto smyčkám má i vcelku dost děr. Bohužel. No jo no, Moffat. Living evil walking on Earth.
Takže doporučuju si epizodu někde najít, pokud jste ji ještě neviděli, alespoň si zase rozšíříte obzory ve světě DW~


>v<

24. january 2015 at 13:46 | Yuna |  Boring everyday
Zdravím
Takže máme další školní týden konečně za námi, známky uzavřené... Upřímně ani nechci to vysvědčení (no, výpis, že jo) vidět. Samá hrůza to bude Shitload dvojek, pár jedniček (z předmětů jako tělák nebo zeměpis, ehm ehm) nějaké trojky a čtvera z matiky *cries* well, HAPPENS.
Pominu-li školu, nebyl tento týden až tak špatný, dostala jsem mobile case na mojeho miláčka, který jsem si objednala před něco málo víc jak týdnem, vcelku mě překvapilo, že to přišlo hned v první možný den, přesně tak, jak to slibovali~ weee so nyappy Sice to taktrocha nelicuje úplně přesně, ale tak co už, posílat jim to zpátky nebudu, že ano :D

Also, podle všeho jsem "company" od teďka, yay~ ↓

Od maminky jsem dostala darem další tři páry chlupatých pruhovaných ponožek, kterých není nikdy dost! No řekněte sami, takové strašně fluffy jsou a teploučké a awesome prostě~ Vždycky se vychodí a pak už to není ono, takže to chce nové. (Jo, vážně jsem ujetá na tyhle ponožky, no co, každý máme úchylky) Rovněž jsem dostala i další vlny na pletení, takže můžu pěkně pokračovat v šále~

30 days Doctor Who challenge~ | Day 05.

24. january 2015 at 12:35 | Yuna |  Doctor Who challenge
Day 05: Favourite alien

*facepalms*

jako to myslí vážně? :D Není tenhle celý serál čirou náhodou o mimozemské bytosti?! (která sice vypadá jako člověk, ale vlastně je to Time Lord /má přece dvě srdce!/...)
Ovšem hádám, že jmenovat Time Lorda jako oblíbeného mimozemšťana by nebylo cool, protože se to dá předpokládat XD

Abych byla upřímná nejspíš bych se rozhodovala mezi Straxem a Vastrou.
Protože prostě oba jsou naprosto cool a moc super.

Protože Strax. "Prepare to die in agony for the glory of the sontaran empire!"
Kdo by ho neměl rád? :D

A Vastra. Always so ellegant~
Ona a Jenny jsou tak cute spolu ^w^

Náramky

21. january 2015 at 18:15 | Yuna
Miluju Librex za to >w< Před několika dny jsem dokonce i zpátky našla ten poslední náramek, který mi byl zdárně ukraden mým kocourem a nalezen pod ledničkou :D Exterminate se mi už mírně smývá, ale co už :D


30 days Doctor Who challenge~ | Day 04.

21. january 2015 at 14:10 | Yuna |  Doctor Who challenge
A protože jsme přežili další den, můžeme si zatleskat \o/

Day 04: Favourite villain
*mne si ruce* mbwahahahaha~ >:33

Uhm yeaaaaaaaaaaaaah myslím, že to bude valné většině jasné, můj oblíbený "záporák" není nikdo jiný, než milovaný MASTER protože je naprosto geniální, naprosto vyšinutý a epicky psycho. A jeho smysl pro humor se mi taky líbí :D Master je krásným příkladem člověka, kterého byste nazvali "sassy" a takoví lidi jsou prostě awesome a vůbec, kdo by neměl Mastera rád? Jo, je to záporák, ale to ještě neznamená, že to není geniální character s geniálně vymyšlenou osobností.
Přestože byl Master vždycky považován za zápornou postavu, vždycky se mi líbil vztah Doctora z Masterem a jeho příběh. Master tomu seriálu zase dodal takovou špetku koření, dá se říct.

Jsem zvědavá, jestli se někdy vrátí zpátky O: Doufám že ano... ačkoliv tohle není SPN aby se postavy pořád vraceli, že ano :D (stejně si myslím, že není mrtvý)

Reasons why we love Master:


Photoshop lvl: Paint

20. january 2015 at 20:34 | Yuna
Protože Yun být velmi šikovný grafik /HAHA/ a protože se jí bůhví proč jednou zachtělo upravovat nejrůznější objekty od anime obrázků až po skutečné osoby a protože jsem chtěla udělat svět MORE KAWAII, rozmohla se u mě jednou mánie flower crowns, z čehož moji kamarádi (hlavně mužského pohlaví) neměli vcelku moc velkou radost, když jsem si pohrála s jejich profilovkami a zveřejnila je na fb, kde jsem je i označila :D So evil. (But kawaii >w< I am such a weaboo)

(ignorujte bordel na ploše, ehm...)

A takhle to vypadá... prvotní obrázek samozřejmě nalevo. Flower crown přidána ve photofiltru a důmyslně dokreslené uši a fousky v malování. Hue. Áve já. \:D/