My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

November 2014

"To když já byla ve tvém věku..."

13. november 2014 at 15:15 | Yuna |  Téma týdne
Ale víte co, každý přece nějak začínal ^^" *nervózní smích*

Píše se rok 2008, nebo nějak tak kolem tohoto data, určitě to bylo v jednom ze známých ročních období, a malý človíček světa a internetu neznalý se vydává na obchůzky. Scrolluje stránky, rozklikává odkazy... Když tu, náhle, z čista jasna se před ním objeví neznámá internetová stránka plná obrázků, lákavě problikujících písmenek, nepřehledně rozdělených složek, ale zato tak barevná! A ejhle, co malý človíček nespatří! Spoustu photoshootů jeho oblíbených celebrit, které tak zbožňuje a každý den nedočkavě čeká na nové díly jeho oblíbených seriálů! Rozklikne si jeden z obrovského množství článků, nadšeně si čte komenty, rozklikává další a další odkazy u příspěvků, přičemž jeho očka září nadšením, na dalších stránkách nachází anime obrázky! No výborně! Nádhera, pomyslí si človíček. Jak je možné, že jsem o tomto světě zaslíbeném doteď nic nevěděl? A vůbec, co to vlastně je? Blog? Takový chci taky!

A tak naše dobrodružství malého človíčka začíná. Jakoby zázrakem, snad to i osud chtěl, se jeho ruka pohne na myšce směrem dolů, úplně dolů, kde uzře lákavý nápis "chci také svůj blog" ANO ANO to je přesně ono! zaraduje se človíček.
Pokračuje dále podle pokynů záhadného hlasu, který mu radí: vymysli si svoje jméno blogu! Tady, přímo tady do téhle kolonky to musíš napsat! Jak zní tvůj e-mail? Ten musím také vědět... A tak se človíček pokorně řídí jeho instrukcemi až do samého konce.
No a co teď? pomyslí si, když klikne na odkaz svého nově založeného internetového deníčku.
Design? Nemáte něco lepšího? pídí se človíček, přičemž už už hledá nápovědu v samém centru správy. Oooh, skvělé, je možné si nastavit svůj vlastní vzhled! zaraduje se. Záhlaví, hmmmm... otevře tedy zákoutí svých složek plných anime obrázků, vybere jeden, klik klik a je to! Vytvořil si svůj vlastní originální design!
Taaak a co dále? Zabrouzdá zpět na deníčky svých oblíbených blogerů a snaží se zjistit, co že je v tomto pro něm tak záhadném světě zvykem...
Asi bych se mohl představit, napadne ho. A tak se vrhne do psaní perfektního prvního článku o pěti větách. To se mi povedlo! A teď už jenom budu čekat na pochvalné komentáře!
A opravdu. Po pár minutách se objevuje u jeho komentáře první příspěvěk. "Ahojqy, mአúžasný bloGÍseQ!"
Dojetím málem propukne v pláč. Někomu se líbí můj blog! Měl bych ho také navštívit a pochválit jej.


A tak se malý človíček vrhá do onoho neznámého světa v plné zbroji. Navštěvuje blogy, tvoří si Sbčka, což jsou, jak se za tu dobu už stačil naučit, spřátelené blogy, takoví internetoví kamarádi, kterými se může stát naprosto každý, kdo si o spřátelení napíše, ale na oplátku mu musíte vytvořit diplomek, aby všichni ostatní o vašem přátelství věděli, takže samozřejmě musíte napsat článek s obrázkem upraveným v malování. Pakt spečetěn. Ovšem, máte taktéž povinnost vůči svému partnerovi ho navštěvovat pokud možnost co nejčastěji a hlídat si všechny sčítání sbček, protože pokud se nezapíšete, vaše přátelství se zruší a vy zůstanete forever alone! To se přece nesmí stát!
Nemůžete taktéž zůstat moc dlouho neaktivní! Takové porušení pravidel se trestá smazáním z SBček! Takže, čím více článků s krásnými obrázky, pixelkami či smajlíky každý den, tím líp!

Nesmíte ovšem zapomenout na tématické články a designy na Halloween, Vánoce, Valentýna, jaro, léto, podzim, zimu, den otců... Návštěvníci to ocení a blog bude jenom vzkvétat!

Malá osoba každý den poctivě zveřejňuje články, snaží se tvořit vlastní designy a přikládat návod na nastavení podle vzoru jeho starších a uznávaných idolů... Vlastně, dělá všechno naprosto přesně tak, jako to dělají ostatní, protože tak je to správné.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Tak schválně, kolik z vás se v tom alespoň částečně vidělo? :D Podle mého jsou tohle začátky většiny blogerů... Bohužel, jak jsem zjistila, se ještě stále takovéhle blogy mezi námi nacházejí, což je vcelku smutné... Myslela jsem si, že móda SBček a pixelek a DeBilNího PsaníčQa je pryč, vymýcena kompletně, ale asi ještě ne :D

Za svoji dobu blogování jsem vystřídala už ani nevím kolik blogů, ale bylo jich hodně, to se vám přiznám :D Dokonce i přezdívky jsem změnila xkrát. Se svojí nynější přezdívkou funguju ovšem už několik let ne jenom na blogu, ale i ostatních stránkách, sociálních sítích a hrách a tak ji nemíním měnit. Taktéž jsem na tolik dospěla, až jsem přišla k názoru, že si povedu normální blog o blbostech z mého života a budu si stalkovat blogy, které budu sama chtít, bez povinnosti je navštěvovat denně nebo alespoň ob den.

Prvním stádiem, které jsem právě výše popsala, si musíme nejspíš projít všichni. Není na tom nic špatného, zvláště když pomyslíte, že většině z nás mohlo být na začátku blogování tak 10, nejspíše se za to budeme stydět, ale nakonec... s větším odstupem času, asi takovým jaký jsem zažila já, si na to člověk rád zavzpomíná a alespoň se pobaví :)

Yuna

No motivation

8. november 2014 at 16:10 | Yuna |  Boring everyday
...aneb nemohla jsem najít víc accurate záhlaví xD

Zjistila jsem totiž (k překvapení všech) že nemám poslední dobou na nic náladu. Už dva nebo dokonce tři týdny jsem se neodhodlala napsat článek na téma týdne. Prostě mě múza asi nemá ráda a jsem moc líná na to, abych nad něčím přemýšlela delší dobu.


Alespoň jsem teda trochu změnila "design" blogu. Neumím však s grafickými programy na vyšší úrovni, než je malování, tak jsem jen a pouze využila blog.cz možnosti záhlaví, barev, pozadí a odkazů, vybrala jsem obrázek ze své složky, kde mám naprosto všechno a voalá :D good enough. Doufám že už to všem bude sedět tak jak by mělo c:

Bohužel ještě stále čekám na šicí stroj a moji bábinku, až mi ho poskytne, proto nemám možnosti, jak pohnout se svým plánovaným cosplayem.

Ráda bych alespoň řekla, že se pilně věnuju pletení Doctorovy šály, kterou jsem si vybásnila a prostě jsem ji musela začít plést, ale na tu jsem taky už pár dní nešáhla. Navíc jsem zjistila, že jsem ji začla plést trochu jinak, než by teoreticky měla být. Každá barva, každý pruh jedné barvy by měl být 2x větší, měl by mít dvakrát tolik řad, než má. Takže ji prostě budu muset udělat dvakrát, abych tedy docílila stejné délky. Plus barvy jsou o něco pestřejší a trošičku jiné, než by měly být, ale to je způsobeno tím, že jsem nikde takové odstíny vln ani nenašla.


Moje pletení je naprosto neprofesionální, to musím uznat :D ale, je to můj výrobek a já budu ráda, pokud ji i přese všechno dopletu C: protože prostě Doctorova šála.