My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

You only live once...?

6. october 2014 at 17:36 | Yuna |  Téma týdne
Tak jo, jdeme si připravit věci na cestu. Vezmeme si batoh/kufr/zavazadlo/krosnu, otevřeme skříň, vezmeme do ruky papír a tužku, pustíme si doprovodnou hudbu z nejnovějších oblíbených seznamů skladeb, nebo si pustíme jednoduše nějaký alespoň hodinový mix na youtube. Everything's perfect, let's get started~
(↑ tak to dělám já)

Plánování. Plány. Vymýšlení věcí dopředu. Ehh... uh.

Yep. Všichni to děláme, nikdo se tomu nevyhneme. Někdo věci moc promýšlí do předu, jiný zase vymýšlí vše za pochodu... Jsou výsledky vždy stejné?

Jinými slovy "Má smysl něco plánovat?" <--- proč já tady papouškuju téma, když už to všichni beztak víte? mhmm....

Tohle téma mi vcelku přijde vhod momentálně, v neděli jsem se vrátila z víkendových cest (ejkejej Whoconu, ale o tom později) a tak mám v živé paměti, jaké to je si plánovat věci na delší výlet.
Jsou to stresy, alespoň pro mě, nevím jak pro ostatní, ale mám pocit, že to nejsem jen já, kdo se při plánování stresuje. nevím, nejspíš záleží na faktu, kam jedete. Nejsem psycholog ani sociolog ani nikdo podobný, so... to nechme na nich :D
Jako prostý člověk se selským rozumem vím, že na plánování záleží. Nebo alespoň si to myslím.
Člověk jede na dovolenou, kterou si plánuje hodně dopředu. Zarezervuje a zaplatí si lístky, pozjišťuje všechny potřebné informace, jako třeba v kolik odjíždí ten a ten vlak, v kolik odjíždí autobus, na který přestupuje, jak moc času má na přestup, kde bude bydlet, kde sežene jídlo, poshání všechny potřebné lidi na cestu, pokud potřebuje a pak už jen taknějak spoléhá na to, aby vše vyšlo tak, jak by mělo.
Myslím si, že kdyby člověk tomuto nevěnoval pozornost už nějakou tu určitou dobu dopředu a všechno dělal takříkajíc za pochodu, nemuselo by všechno proběhnout tak lehce a hladce, jako když se dopředu zajímá. (jiný případ je, že se vám opozdí vlak /jak to mají zejména české dráhy a vlaky všeobecně ve zvyku, přiznejme si to*/a to vám rozhází veškeré plány a vy se musíte podřídit tomuto faktu...)

*pokud ovšem nebydlíte v Japonsku

Já... jsem ten typ člověka, kterému je vyloženě proti srsti, když neví všechno hodně dopředu a ostatní jsou jenom jako "to nějak vymyslíme." Příklad: Má přijet kámoška. Super! yey! Kdy? V ten a ten den. V kolik? "Mhmmm, to ještě nevím..." a Yun už bublá... haha, yep, nemám tohle ráda. Asi mám až moc velký smysl pro řád, nevím. Možná to moc prožívám o.o /ukamenujte mě!/

Z jiného soudku plánování... Nemám ráda dnešní generaci. Jejich takzvané motto "Live for today" nebo "you only live once" (#yolo) Je leckdy dostává do problémů. Pokud si tohle řeknete s tím že je vám všechno jedno, "žijete dneškem" a pak jdete na nějakou párty, ožerete se, něco si taky pokouříte a ještě jako třešničku na dortu půjdete a vyspíte se s prvním člověkem, kterého potkáte... No následky jsou vám asi jasné, že?
Jenom to debilní kouření. Jednou začnete s tím že "stejně jednou zemřu" tak už, jak je známo, se návyku nezbavíte (horko těžko) a ponesete si následky do konce života. (Věřte mi, cigarety nejsou sexy. A už vůbec nebudete vypadat, hlavně dámy, ve starším věku úžasně...)
Vykašlete se na školu, že jo, protože přece yolo! jsem king a nic mi nehrozí... jo jasně... kolik bezdomovců si tohle asi řeklo?
V tomhle je plánování podle mě velice důležité. Mladí lidi dneska už nemyslí na to, co bude. Nestarají se o vlastní budoucnost, kde budou bydlet, když začnou chodit s osobou, většinou už nemyslí na to, jestli by si danou osobu dokázali představit jako partnera až do smrti. Spíš mi to přijde jako že jsou s někým jen z principu, aby neskončili "forever alone" jenže tyhle vztahy pak nemají dlouhého trvání.

Možná až moc přemýšlím, jo, je to možné. Jistě, leckdy mám plnou hlavu obav, co bude dál. Udělám maturitu? Dostanu se na výšku? Neudělám si rok volna před výškou? Budu mít nějakou práci? Kam bych vůbec chtěla na vysokou jít? Co bych chtěla v životě dělat? Čeho chci dosáhnout? Kde chci bydlet? S kým? Chci mít děti? Chtěla bych cestovat, podaří se mi to? Takové věci... Občas mi z toho upřímně hrabe, hlava si vybere většinou večerní dobu a začne o tom suddenly myslet. Nemusela bych, jistě. Jenže já už jsem prostě taková (asi se prostě nehodím do dnešní generace) a možná z toho jednou zešílím :D Možná je to plánování opravdu zbytečné, kdo ví...

No, já jsem se už žvanila dost, zpověď skončila... Teď by mě zajímal váš názor :D Nažhavte prstíky a nešetřete klávesnici ani počtem znaků C:
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Pal Pal | Web | 12. october 2014 at 10:49 | React

Tvůj layout se mi rozjíždí jak v Chromu, tak i v Mozille, ale z vlastní zkušenosti vím, že není možné zavděčit se všem :D

Na plánování záleží. Jsem rozhodně klidnější, když vím, kde a kdy mám být a z jaké stanice na minutu přesně odjíždí autobus. Tím to sice hasne, protože znát svůj program do posledního bodu je a/ nuda, b/ vytváření přesného harmonogramu zabere neskutečně mnoho času, ale souhlasím s tím, že být až moc #yolo se nevyplácí.

O plánování budoucnosti mi pak radši ani nemluv, poslední dobou mám až moc momentů, kdy sedím v emokoutku a přemýšlím, co udělat se životem. V nějaké idylické budoucnosti vystuduju vysokou školu a najdu si práci v zahraničí, ale čím dál tím víc na mě doléhá, že až tak jednoduché to nebude. Ale... well, snažím se najít nějaký optimismus. Do konce třeťáku se to snad aspoň trochu vyjasní.

(promiň, když se zmíní budoucnost, nejsem schopná vyplodit nic, co by nebylo depresivní :D)

2 Yuna Yuna | Web | 12. october 2014 at 19:30 | React

[1]: jej... nom, to bude mým ntb rozlišením :D co už no...

Jo, souhlasím no XD přesný program je na nic... to ani nejde XD Třeba plánování na AF... jo, chtěla jsem stihnout alespoň jednu yaoi přednášku, no nestihla jsem ani jednu, protože osud chtěl, abych si nechala mobil v tělocvičně a pak se pro něj musela vracet...

Naah nechme budoucnost budoucností tedy, je moc depresivní no XD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement