My kokoro goes doki doki when a comment is written
Monthly quote: "Winning is all about looking happier than the other guy." -The Doctor

RP for life!

30. june 2014 at 14:07 | Yuna |  Boring everyday
Protože mě prostě jedna myšlenka nenechává klidnou, nahlodává mi okraje nervů v mozku a zabraňuje racionálnímu myšlení už několikátý den.
Chtěla bych se s váma (pokud to tady někdo tedy čte xD) o ni podělit, říct své názory a zkušenosti, možná si i trochu postěžovat. Budu ráda za každý komentář, připomínku, upozornění, opravení (pokud toho víte víc než já a máte jiné informace) a názor, či osobní zkušenost.

Ale ještě asi moc nevíte, o čem to tady mluvím, že ano?

Asi takhle... kdo z vás nezná Twitter? /víte, taková ta sociální stránka, kde se usadili všemožní lidé, (od otaku a perverzních lidí přes geeky, DJe, normální lidi, až po slavné herce, kapely a zpěváky), stránka úzce spolupracující s Tumblrem/
Spíše pochybuju, ale může se tu někdo takový najít. Ani v takovém případě nevěšte hlavu na... hřebík... kolík... kotlík... špagát... zeď... dinosaura... umyvadlo... whatever. (uh .__.)

Nevím, kdy to vzniklo, ani kde to vzniklo, už vůbec ne kdo to vymyslel, ani jak se to rozšířilo, ani jak rychle a proč to spousta lidí provozuje... no možná vím. Nevím. Vím, že nic nevím. (whoops, porušuju autorská práva) Ejmen.

Hodlám mluvit o /nejspíš/ v poslední /hodně dlouhé/ době rozšířené /hodně rozšířené/ aktivitě, kterou většina lidí zná pod názvem "RP" [árpí] nebo chcete-li RP-ing, role-playing.

Je docela dost dobře možné, že to přišlo od RPG/MMORPG, tedy role-playing her, ale o tom pomlčím.

Ve zkratce to je tedy hraní za jakousi svoji vytvořenou postavu. Obvykle /mluvíme tedy o psané formě, zapomeňte na hry... I když svým způsobem, visual novels jsou taky jakousi psanou formou RP...dunno/ se do hvězdiček (*) píše jednání dané postavy a volně (nebo do uvozovek, záleží na tom, jak je daný člověk zvyklý psát) se píše přímá řeč, tzn. co daná postava říká.

Osobně musím říct, že ačkoliv jsem taknějak sama začala RP provozovat na Twitteru teprve nedávno, jsem si plně vědoma toho, že lidé se tímto způsobem bavili už delší dobu, takže jsem RP začala maličko sledovat už dříve.
Není možné si totiž nevšimnout na každém druhém Twitter accountu tagu (hlavně aniTwitteru, tzn. Twitteru vlastnící otaku) v bio kolonce "RP18+". Hmmm věděla jsem, že jsou lidé zvrhlí, ale že by až tak? Veřejně tam píší a dělají takové věci, za které by se ani porno herci nemuseli stydět :D A kdybyste viděli ty obrázky... škoda mluvit. Měli by si pořídit přítele/přítelkyni, hah...

Musím však podotknout, že ačkoliv se mi to zrovna moc nelíbí (a nemějte mě za nějakého asexuálního tvora :D) samotný RP-ing mě vcelku dost nadchl natolik, že kdykoliv nemám zrovna co na práci a chci si s někým popovídat a odreagovat se od svého života, jednoduše napíšu nějaký tweet s "openRP" tagem. Je to sranda ze dvou úhlů:
zaprvé, jak už jsem řekla, si s někým popovídáte (oh ano, zní to, jako bych neměla žádný život, což... sad story) a leckdy vymýšlíte takové zajímavé věci, vedete zajímavé konverzace a hlavně se můžete chovat, narozdíl od normálního života, úplně jakkoliv chcete, meze se nekladou.
a zadruhé, jakožto člověk, co si rád rýpne a vůbec je tak trochu mírně vyčůraný, je sranda sledovat lidi, kterým jde přesně o to, co jsem popisovala o několiv řádků výš. Já na tyhle věci fakt nejsem, ano jistě, přistoupím na nějaký ten cuddling, ale víc nic, takže jakmile je evidentně jasné kam se chtějí dostat, vždycky je nějakým elegantním způsobem odpálkuju~ (nebudu přece /ačkoliv virtuálně/ podvádět svého přítele až tak moc, ne?)

Takže ano, název článku je pro mě velmi aktuální, RP mě baví a pokud máte kuráž, nebojíte se a máte spoustu času nazbyd, klidně se do toho vrhněte, je to sranda :D

A prosím o komentáře ^^ thank you~

Sayonara~
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Pal Pal | Web | 3. july 2014 at 18:50 | React

NEMŮŽEŠ SE OZVAT, ŽE JSI ZPÁTKY? D:
Já už pomalu ani nechodím na svůj blog, natož pak, abych nostalgicky checkovala ty jiné, na které už celé měsíce nikdo nic nepřidal. A pak mi ujde taková skvělá věc.

...až budu mít dostatek času, přečtu si tu všechno, o co jsem stihla přijít. C:

2 Pal Pal | Web | 3. july 2014 at 18:52 | React

A ano, RP, nah, staré dobré časy, kdy jsem ho provozovala takřka každý den c:
Twitter mi na pořádný roleplay přijde poměrně omezený, s tím maličkým limitem znaků, ale dokážu si představit, že to musí být legrace C:

3 Yuna Yuna | Web | 4. july 2014 at 16:49 | React

[1]: j-já psala na blog ;___; nebij mě

[2]: hmmm nom tak ty znaky jsou zanedbatelné XD

4 Pal Pal | Web | 4. july 2014 at 17:50 | React

Ale k dubnovému článku, kdo si toho má všimnout :'D Každopádně, jsem naštvaná spíš na sebe, že jsem to nezaregistrovala.
Doufám, že zas u blogování chvilku vydržíš cc:

5 Yuna Yuna | Web | 4. july 2014 at 17:57 | React

[4]: kaay, no snad XD

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement